Design interiéru restaurace ARTAMO v Plzni

Design interiéru komerčních prostorů je pro designéra vždy určitou výzvou. Stejně tak tomu bylo i v případě restaurace a galerie ARTAMO v Plzni. Majitel a současně investor je milovníkem umění, proto chtěl vytvořit komorní prostor vhodný pro menší kulturní akce, kde by se mohli představit známí i začínající umělci působící především v plzeňském regionu. Vedle toho se měl prostor otevřít i široké veřejnosti ve formě restaurace. S nadsázkou lze říci, že hlavní myšlenkou bylo navrhnout příjemné místo pro setkávání lidí, které spojuje společný zájem o kulturu a kvalitní gastronomii.

Multifunkční prostor musí splňovat celou řadu zdánlivě protichůdných požadavků. Musí být otevřený, neutrální, variabilní, flexibilní podle toho, zda právě probíhá vernisáž, komorní koncert, autorské čtení nebo slouží ke svému hlavnímu účelu, tedy jako restaurace. Především však musí být za všech okolností příjemný a vytvářet vhodnou kulisu pro akce, které se zde budou konat i pro hosty restaurace.

Vstupní dveře v červené barvě vynikají na světlé fasádě a zvou ke vstupu do restaurace a galerie.  Tvoří výraznou spojnici mezi exteriérem a interiérem. Celému vnitřnímu prostoru dominují světlé odstíny, prakticky bílá podlaha a bíle stěny. Hlavní osvětlení zajišťují bílé lustry, jakoby náhodně rozmístěné po stropě. Nábytek, piano, bar i jeho osvětlení, nikde zde nenajdete výraznou barvu, pouze kombinaci černé a dřeva. Pohodlné polstrované židle a křesílka zvou k posezení u dřevěných stolků. Do jednoduché elegance jsme ladili také sociální a technické zázemí restaurace tak, aby celý prostor tvořil jeden integrální celek. Ve stejném duchu jsme navrhli i bar a nábytek vyráběný na míru.

Tento jednoduchý a elegantní interiér je položen na kvalitních a nadčasových materiálech i designových doplňcích. Jako celek vytváří kulisu, do které vnáší barevnost vystavená umělecká díla. Nechá jim vyniknout a současně umožňuje prezentovat jakkoli barevné kusy.

Po celou dobu stavební rekonstrukce i realizace interiéru jsme prováděli autorský dozor.

Odkaz na realizované projekty-komerční prostory

Komentáře nejsou povoleny.