Dětský pokojíček pro holčičku – Plzeň

Malé dítě potřebuje hlavně prostor pro své batolení, postupně menší stolek na kreslení a dostatek úložných prostor pro své hračky a stavebnice. Teprve nástupem do školy prostorný stůl, dobrou židli a více úložného místa na oblečení.

Zastáváme názor, že barevnost každého dětského pokoje z velké části tvoří hlavně hračky. Navrhli jsme majitelům, že zcela netradičně vymalujeme stěnu dětského pokoje zemitou barvou, na které bude autorská kresba „život v lese“. Prostor před lesem tvoří louka ztvárněná zeleným kobercem s plyšovými zvířátky. Berušky, ptáčci a včely jsou i na závěsech a sovy se nám usídlily na polštářích.

Jednoduchá papírová světla na stropě jsou nejen nerozbitná, ale zároveň poskytují dostatek světla. Nábytek je v pokoji tvořen pouze původní postelí, která nyní slouží jako malá sedačka a dětským úložným nábytkem. Košík bude postupně nahrazen postýlkou, potom dětským stolem se židličkou a úložnými krabicemi na hračky.

Opět se ukázalo, že originální pokojík se dá pořídit i za velmi nízké náklady a může dětem sloužit po celou dobu předškolního věku.  Během doby je možno doplňovat fotografie dcery nebo v pozdějším věku její autorské obrázky.

 

1. Dětský pokojíček pro holčičku – Plzeň, realizace - design bytové interiéry.2. Dětský pokojíček pro holčičku – Plzeň, realizace - design bytové interiéry.3. Dětský pokojíček pro holčičku – Plzeň, realizace - design bytové interiéry.4. Dětský pokojíček pro holčičku – Plzeň, realizace - design bytové interiéry.