Moderní kuchyně s ostrůvkem, Kroměříž

Moderní kuchyně s ostrůvkem, Kroměříž

Naše zásadní rekonstrukce kuchyně začala mým návrhem na výměnu lišt pracovní desky, které už měly po dvaceti letech opravdu svou dobu životnosti za sebou. Potom jsem se ale zamyslela i nad tím, kolik kroků jsem musela za ta léta vaření  udělat od sporáku ke dřezu, které byly umístěny na protilehlých stěnách místnosti, a s manželem jsme zjistili, že celá kuchyň  neodpovídá, a  ani vlastně nikdy neodpovídala  ergonomickým pravidlům, o kterých dříve ani nebylo nic moc mezi veřejností známo. K rozhodnutí pustit se do celkové rekonstrukce  přispěla i změna rodinné situace – děti odešly na vysokou a tím se změnila i funkce samotné kuchyně.
Myslím, že má každý dělat to, co nejlépe umí, a tím plnit přání ostatních a přinášet jim spokojenost do života. Právě proto jsme se rozhodli vyhledat pomoc odborníka, který má s designem zkušenosti, které nám přirozeně chyběly. Mohli jsme si vše zrekonstruovat jako dříve jen s plnou kapsou  entuziasmu, ale výsledek by se nikdy ani nepřiblížil dnešní úžasné realitě. Šárka se stala mýma novýma očima, které se na prostor místnosti podívaly z netušených úhlů a nebyly svázané tím, co jsem si já myslela, že určitě nepůjde.
Výsledkem je krásný, funkční a moderně zařízený prostor, světlé  a elegantní barvy, výrazné doplňky a třešničkou všeho je můj vysněný ostrůvek, o kterém mnozí tvrdili, že se ho nemůže podařit  do naší kuchyně vzhledem k její velikosti umístit. Šárka a Katka to dokázaly. Jsou pozorné posluchačky a náznaky přání promění ve skutečnost. No a tak už pomalu plánuji restyling obývacího pokoje… se Šárkou a Katkou samozřejmě.
Jitka