Interiér rodinného domu ve Zlíně

„Máme rádi, když je přiznán materiál – dřevo je dřevo, plast je plast a kov je kov“ byla první slova majitelů rozestavěného rodinného domu. „Chceme světlý interiér, ale také trochu barevný“ byla další podmínka. Prostor navrhnout vzdušný, ale útulný.

Jako první při návrhu interiéru obytného prostoru s kuchyní a jídelnou byla provedena dispoziční změna kuchyňské linky. Původní návrh tvořil uzavřenou a stísněnou kuchyni do tvaru U, která neumožňovala větší pohyb po prostoru, který byl pro majitele zásadní. Celou linku jsme otevřeli, navrhli v bílé barvě – plast a doplnili dvířkami z dubové překližky – dřevo. Obklady nad pracovní plochou vnáší barvu do kuchyně.

Dominantou prostoru se stala podlaha. Materiálově jsme zvolili marmoleum a díky jeho barevným a tvarovým možnostem vytvořili pruhovanou podlahu v obytném prostoru, která ve vstupní části chodby přechází do vzoru cik-cak. Další zařizovací prvky jako křesla, sedačka, koberec jsou navrženy ve velmi tlumených barvách, které se doplňují s podlahou. Vyšší nábytek je vyroben z dubové překližky, solitérní nábytek v dýze ořech. Měkkost prostoru dodává textil na oknech a sedacím zařízení stejně jako závěsné papírové lustry, které zároveň odpoutávají pozornost od šikmého stropu. Kovový prvek v prostoru tvoří celou stěnu kolem zabudovaných krbových kamen. Je nejen praktický, ale zároveň zvýrazňuje oheň v místnosti.

Vstupní chodba je zařízena hlavně účelně a prakticky. Nedostatek místa ve vstupní části na odkládání bot je vyřešen zvýšenou skříní. Po vstupu do domu je jak chodba, tak i obytný prostor díky velkým oknům zcela otevřen do zahrady, která se stává součástí interiéru.

vstupni_chodba_1vstupni_chodba_2

 

obyvaci_pokojobyvaci_pokoj_2

jidelni_koutkuchyne