Interiér dámského pokoje v Kroměříži

Po odchodu dětí zůstal v bytě studentský pokoj, který sloužil pouze k občasnému přespání a hlavně jako odkladiště různých věcí. Majitelka se rozhodla pro kompletní proměnu pokoje, který bude sloužit jako její pracovna, ale zároveň to bude i hostinský pokoj.

Požadavkem bylo vytvoření dostatečného množství úložných prostor (ty jsou v bytě vždy potřeba), ale zároveň zachovat vzdušnost pokoje. Vytvořit dostatek pracovního místa na šití a možnost pro přespání návštěv. Po vzájemné diskusi bylo rozhodnuto, že pokoj se ponese v duchu anglického stylu.

Rekonstrukce pokoje probíhala od podlahy. Navržena byla vinylová podlaha v tmavším dekoru dřeva. Větší kusy nábytku – skříně a pracovní stůl včetně polic na stěnách jsou v bílé barvě. Stejně tak rozkládací pohovka ve světlém potahu působí vzdušným dojmem. Tmavé komody s mosaznými úchytkami tvoří solitérní prvek pokoje. Kostkovaná tapeta s obrázky z Anglie a závěs s tradičním vzorem navozuji atmosféru anglického stylu. Doplňky v pokoji jako jsou lampy, figurína na šití a další drobnosti dodávají pokoji osobitý charakter.

Za vše pak mluví reference majitelky, která nás velmi potěšila. (odkaz na referenci)

dámský pokoj v Kroměříži - detail komodadámský pokoj v Kroměříži - doplňkyinteriér dámského pokoje v Kroměříži - detail tapetaInteriér dámského pokoje v Kroměříži - komodyInteriér dámského pokoje v Kroměříži - pohovka